KONST / Litografier / Färglitografi 12422177
*
nr 1242 2177
Ingrid Roth
(f. 1958), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 203/250. Motivet: 29x36 cm
Ingrid Roth, svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 19:44:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 09:18:38
1
700 kr
16/3 19:10:21
2
350 kr
16/3 19:10:21
1
400 kr (Budbetjänt)
16/3 19:11:21
2
450 kr
16/3 19:11:21
1
500 kr (Budbetjänt)
16/3 19:14:47
2
600 kr
16/3 19:14:47
1
700 kr (Budbetjänt)
18/3 18:11:49
3
800 kr
18/3 19:39:57
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ingrid roth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28
*
Ingrid Roth
Ingrid Roth, svensk bildkonstnär född 1958.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1242 2177
Ingrid Roth
(f. 1958), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 203/250. Motivet: 29x36 cm
Ingrid Roth, svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 09:18:38 | 1 | 700 kr |
16/3 19:10:21 | 2 | 350 kr |
16/3 19:10:21 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
16/3 19:11:21 | 2 | 450 kr |
16/3 19:11:21 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/3 19:14:47 | 2 | 600 kr |
16/3 19:14:47 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
18/3 18:11:49 | 3 | 800 kr |
18/3 19:39:57 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ingrid roth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28